SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya, Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür.

Her ne kadar sosyal medya denilince aklımıza sadece Facebook gelse de, yüzlerce ve belki binlerce sosyal medya sitesi vardır. Ancak bizler Türkiye'de ne popüler olan sosyal medya kanallarını kullanarak, ulaşmak istediğimiz kitleye ulaşabiliriz. Bunlar başlıca; Facebook, Twtiter, Instagram, Pinterest, Youtube, Linkedin, Google+, Foursquare gibi sitelerdir. Blog siteleri (Wordpress, blogger vs) ve sektörel siteler de (fotolog, flickr, flixster vs.) sosyal medya kategorisine girmektedir.

Sosyal Medya, savaş çıkartan, kitleleri ayaklandıran, insanları birbirine kenetlendiren, yardım kampanyalarının olduğu, kısacası, tüm insani duyguların çok hızlı sürede gerçekleşmesini sağlayan platformlardır. Bugün, bir çok ünlüye iş adamına, politikacıya ve sporcuya ulaşma imkanını size sağlar.

İşletmeler Açısından Sosyal Medya

Başarılı bir sosyal medya yönetimi, yine görsellikten başlar. Sosyal medya hesaplarınız, işletmenizi yansıtacak, kurumsal kimliğinizi öne çıkartacak tasarıma sahip olmalı, ve tüm hesaplarınızda bu tutarlılık olmalıdır. Özellikle Facebook üzerinden gelen mesajlara çok hızlı dönüşler, her zaman artı puan sağlamaktadır. Doğru bilgiler vermeniz, ve günlük optimum sayıda paylaşım yapmanız yine önemli faktörlerdendir. Toplumun hassasiyetine ve hedef kitlenize bağlı olarak, paylaşım zamanlamanız oldukça önemli. Sosyal medyada sevilen ve takip edilen bir marka olmanız, kullandığınız dil, yaklaşım tarzınız ve hızınız da önemli olan faktörler.


home_interactive_offer_list_1

TASARIM ve FOTOĞRAF

Muhtemelen bulunduğunuz sektörde de, her iş dalında önemli olan sunumdur. Kötü bir görsel sunum, satışı başarısız kılar. Özellikle internet gibi, insan ilişkilerinin değil, görselliğin öne çıktığı mecralarda, ürün ve hizmetlerinizin fotoğrafları, sosyal medya hesaplarınızın tasarımı, başarınız için çok önemlidir.

home_interactive_offer_list_2

KULLANICI DENEYİMİ

Ürün ve hizmetleriniz hakkında vereceğiniz doğru bilgiler, hız, kolay ulaşılabilirlik, insanların algısında, sizinle ilgili olumlu veya olumsuz karar vereceği değer olacaktır.

home_interactive_offer_list_3

UZMAN

Sosyal medya yönetim hizmeti veren sayısız firma vardır. Hizmet alacağınız yeri seçerken dikkat etmeniz gereken yegane konu, kişiye ulaşabilirliğinizdir. Gezgin Reklam olarak, sizlere hazır paketler sunmuyoruz. Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz, tamamen size özel, işinize uygun ve istekleriniz doğrultusunda gerçekleşiyor. Fotoğraf çekiminden, photoshop uygulamalarına; tasarımdan, içerik hizmetlerine, müşteri hizmetlerinden, hızlı yorumlamaya kadar tüm sektörel donanımlarımızla, yanınızdayız.

HANGİ ADIMLARI ATACAĞIZ?

#planlama

Markanızın bulunması gereken doğru kanallar, yönetim süresince kullanılacak kampanyalar, hashtagler ve iletişim şekli, kampanya ve görsel tasarımları, içerikler ve esneklikleri planlar, yola bu şekilde çıkarız.

#sosyalmedyatasarim

Yoksa, sayfa kurulumları; varsa mevcut sayfalarınızın düzenlemeleri ve tasarımları yapılır. Kurumsal kimliğinizin sosyal medya hesaplarınızda yansıtıldığından emin olmalısınız. Tasarımda bütünlük ve devamlılık esastır!

#icerikyonetimi

Haftada 6 gün, takipçilerinizn en aktif olacağı saatlerde paylaşımlar yapılır. Paylaşımlarda bazen sadece bir fotoğraf bazense bir makale olabilir. İçerik yönetimi, markanızın alanına ve özellikle de hedef kitlenizin ilgi durumuna göre belirlenir ve sosyal medya yönetiminin en önemli kısmıdır. Doğru içerik, doğru takipçi getirir.

#takipciarttirma

Markanızın sahte hesaplar tarafından takip edilmesi, size hiçbir gelir sağlamaz. Hatta prestij kaybı yaşatır. Sosyal medyada doğru takipçiler kazanarak, etkileşim sayılarınızın artması, hem içeriğinizin ulaştığı kitleyi doğal yöntemlerle arttırır, hem de müşterilerinize güven sağlar. Bu yüzden sadece doğal yöntemlerle gelen, gerçek takipçiler isteriz. İlgili paylaşımlar, süreklilik ve doğru reklam kampanyalarıyla takipçilerinizi doğal olarak arttırırız.

#musterihizmetleri

Sosyal medyada var olmak, her şeyin iyi olacağı anlamına gelmez. Zaman zaman markanız kaynaklı yaşanacak müşteri memnuniyetsizlikleri ve hatta terörist müşteriler, başarısız sosyal medya yönetimlerinde markanızı iflasa kadar götürebilir. Doğru zamanda, doğru iletişim ile krizleri yönetiyor, markanızı krizlerden fırsatla çıkartıyoruz. Bunun dışında, yorum yapan, soru soran takipçilere en kısa sürede doğru bilgiyi vererek, memnuniyeti arttırıyoruz. Anlık ve doğru iletişim için, sizinle sürekli irtibatta kalıyoruz.

#raporlama

Ay boyunca yapılan çalışmalar, genel paylaşımlar, takipçi ve etkileşim artış oran ve rakamları, ay sonunda tarafınıza raporlanır.

#yonetim

Takipçilerinizin en çok kullandığı sosyal medya mecralarını belirliyoruz. Bunlar genelde Facebook, Twitter ve Instagram’dır. Ancak markanızın var olmak zorunda olduğu, olmazsa olmaz hesaplar vardır. Google Plus gibi. Youtube ve Pinterest ise opsiyonel olarak, olmanız gereken sosyal medya mecralarıdır. Size verilen teklifte, hangi mecralarda yönetim yapacağımız, markanıza ve sektörünüze göre belirlenmiştir.

 

 

#fiyatteklifi

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Konu

Size Nasıl Ulaşalım?
 E-posta atın Telefon ile arayın

#mutluisortaklarimutlumarkalar