E-ticaret, sadece bir internet sitesi mi?

Online alışveriş mağazalarının en büyük avantajı yılın 365 günü ve günde 24 saat hizmet verebiliyor olması. Eğer internet sitenizin yazılımı ve teknik alt yapısı sağlam yapılmışsa ve düzenli olarak bakımı yapılıyorsa, online mağazanız aralıksız olarak tüm gün boyunca kullanıcılara hizmet verebilir.Tüketiciden tüketiciye, şirketten tüketiciye gibi farklı çeşitleri olan e-ticaret, dilimize B2B, B2C gibi İngilizce’deki karşılıklarıyla yerleşmiş bulunuyor.Henüz popülerleşmemiş bir alan varsa o da B2B sektörü diyebiliriz. Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse B2B, şirketler arası ticaret anlamına geliyor.

Tüketiciler, Bir E-ticaret Sitesinden Ne Bekler?
Konuya vakıf olmayanlar e-ticareti, “evde, bilgisayarının başında” yapılan bir iş olarak değerlendiriyorlar. Halbuki, online bir alışveriş sitesini hayata geçirmek; tasarımdan yazılıma, pazarlamasından müşteri hizmetlerine kadar fiziki bir mağaza açmaktan daha zor bir hal bile alabiliyor.

Görsellik Çok Önemli
Siyah bir çanta için koyu renk fon veya beyaz bir elbise için beyaza yakın bir fon ürünün ortaya çıkmasını engelleyebileceği için, arka planda kullanılacak renk çok iyi seçilmelidir. Genellikle açık bej ve gri tonları, çekim için uygun olabilir.

E-ticaret işine girmeye karar verdiniz ve altyapı olarak hangi e-ticaret sistemini kullanacağınızı araştırmaya başladınız. Atmanız gereken ilk adım hangi modelde bir e-ticaret çözümü kullanacağınıza karar vermektir.
Ama öncesinde cevaplamanız gereken şu 5 soruya cevap vermelisiniz;
1-Hangi E-Ticaret Türünde Yer Almalıyım?
2-Girişimime Destek Olacak Birilerini Nasıl Bulabilirim?
3-Pazar ve Rakipler Hakkında Ne Biliyorum?
4-Tüketiciler Benden Ne Bekliyor?
5-Sitemin Tanıtımını Nasıl Yaparım?

Bir çok işletmenin kafasına takılan en büyük sorun, ödeme alt yapısı. Sanal/Fiziksel POS kısıtlarından en önemlisi, sadece POS alınan bankanın kredi kartı ailelerine taksit imkanı sunulabilmesidir. Bu da mağazaların sadece sanal POS’unu aldığı anlaşmalı bankaların kredi kartı ailelerine taksit imkanı sunabileceği anlamına gelmektedir. Sektörde kredi kartı kullanım oranları her yıl eksponansiyel olarak artış gösterirken, e-ticaret sitenizde kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için çalışmak istediğiniz bankalara sanal POS başvurusunda bulunup, bu bankalar ile anlaşma yapmanız gerekecektir. Gezgin Reklam olarak, İyzico ve PayU ödeme alt yapılarını öneriyoruz. Böylelikle, tüm kredi kartlarının alt yapısına tek seferde sahip oluyorsunuz.


home_interactive_offer_list_1

TASARIM ve FOTOĞRAF

Muhtemelen bulunduğunuz sektörde de, her iş dalında önemli olan sunumdur. Kötü bir görsel sunum, satışı başarısız kılar. Özellikle internet gibi, insan ilişkilerinin değil, görselliğin öne çıktığı mecralarda, ürünlerinizin fotoğrafları, sitenizin tasarımı, başarınız için çok önemli.

home_interactive_offer_list_2

KULLANICI DENEYİMİ

Ürünleriniz hakkında vereceğiniz doğru bilgiler ve satış sonrası aşamalar dahil tüm tedarik ağındaki deneyimler, insanların sitenizden tekrar alışveriş yapıp yapmamasına karar vereceği faktör olacaktır.

home_interactive_offer_list_3

ALTYAPI

İnternette özellikle e-ticaret sitesi altyapısı sağlayan sayısız firma vardır. Altyapı seçerken dikkat etmeniz gereken yegane konu, altyapıyı sunan firmadır. Gezgin Reklam olarak, sizlere hazır paketler sunmuyoruz. E-ticaret hizmetimiz, tamamen size özel, işinize uygun ve istekleriniz doğrultusunda gerçekleşiyor. Üstelik sadece satış yapıp geçmiyoruz. Sanal pos başvuru aşamasından, entegrasyonuna; fotoğraf çekiminden, photoshop uygulamalarına; paket tasarımlarından, kargo anlaşmalarına kadar, tüm sektörel donanımlarımızla, yanınızdayız.

E-Ticaret Sitesine mi İhtiyacınız Var?

Biz buradayız. Formu gönderdikten sonraki 1 iş günü içerisinde reklam danışmanımız sizinle iletişime geçecektir.

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Konu

Size Nasıl Ulaşalım?
 E-posta atın Telefon ile arayın